It appears that you are using an ad-blocking program (Adblock).

Please disable Adblock so that we can provide you with valuable content.


Wygląda na to, że używasz programu blokującego reklamy (Adblock).

Prosimy o wyłączenie Adblocka, abyśmy mogli dostarczać Ci wartościowe treści.

Blu-ray - Wojciech Jerzy Has: Antologia filmowa - 16 Blu-ray EAN: 5906203100583

Kod kreskowy

Wojciech Jerzy Has: Antologia filmowa (16 BD)

Dystrybucja w polsce: DI Factory
Dostępny w sprzedaży: 17.11.2023
EAN: 5906203100583


Po raz pierwszy w Polsce została wydana pełna filmografia legendarnego twórcy. Kolekcjonerski album filmowy HAS został wydany na 16 płytach Blu-ray jedynie w 700 egzemplarzach.

Ekskluzywny album HAS współtworzą dwie części: filmowa - łącznie 14 filmów fabularnych i 11 filmów krótkometrażowych, każdy z angielskimi i francuskimi napisami; oraz literacka - książka z esejami filmoznawczymi autorstwa uznanych publicystów, historyków kina, krytyków, filmowców, literatów i bliskich reżysera pod redakcją Anny Serdiukow. Za stronę wizualną i koncepcję graficzną wydawnictwa odpowiada profesor Maciej Buszewicz, za nadzór całości Hanna Sawicka (DI Factory).

Na płytach Blu-ray znalazły się wszystkie dzieła z filmografii mistrza. Dzięki rekonstrukcji obrazu i dźwięku filmy takie, jak "Pętla", "Rękopis znaleziony w Saragossie", "Lalka", "Sanatorium pod klepsydrą" czy "Jak być kochaną" odzyskały swój blask. Kolekcja HAS to również filmy krótkometrażowe, mniej znane, od których twórca zaczynał swoją wielką podróż w głąb własnej wyobraźni: "Harmonia" czy "Moje miasto".

HAS: 16 płyt Blu-ray i 312-stronicowa książka

Dopełnieniem albumu z płytami jest bogato ilustrowana, wysmakowana 312-stronicowa książka z pogłębionymi esejami filmoznawczymi.  Na temat życia i twórczości reżysera wypowiadają się: profesor Tadeusz Lubelski ("Pętla"), Marcin Bortkiewicz ("Pożegnania"), Miłosz Stelmach ("Wspólny pokój"), Katarzyna Wajda ("Rozstanie"), Jakub Socha ("Złoto"), Katarzyna Taras ("Jak być kochaną"), Tomasz Kolankiewicz ("Rękopis znaleziony w Saragossie), Małgorzata Keller-Burzyńska ("Szyfry"), Klara Cykorz ("Lalka"), Adriana Prodeus ("Sanatorium pod klepsydrą"), Monika Talarczyk ("Nieciekawa historia"), Jakub Majmurek ("Pismak"), dr hab. Iwona Kurz ("Osobisty pamiętnik grzesznika przez niego samego spisany"), Renata i Grzegorz Kędzierscy ("Podróż Baltazara Kobera"), Emil Sowiński (o krótkich metrażach).

Rozważania o kinie ubogacone zostały o zdjęcia z planów filmowych, werki, fotosy oraz plakaty towarzyszące polskim i zagranicznym premierom - rzadko publikowane i znane szerszej publiczności materiały ilustracyjne kreślą porywającą kronikę nie tylko różnorakich profesji filmowych, ale ówczesnych obyczajów i stylu życia.

W bonusie rozdział o niezrealizowanych filmach Hasa - tych, które twórca miał w planach, ale których nie zdążył zrealizować - autorstwa profesora Tadeusza Lubelskiego, który przede wszystkim rozprawia się z legendarnym projektem "Osioł grający na lirze". Inne, mniej znane oblicze artysty kreśli Maciej Gil w rozdziale "Wojciecha Jerzego Hasa rysunki i tricki", piszący o jego formacyjnych, krakowskich latach, kiedy jeszcze jako gimnazjalista zafascynowany był kinem i filmami Disneya, studiował malarstwo i tworzył ilustracje do książek dla dzieci.

Całość spina wstęp wybitnej amerykańskiej krytyczki Annette Insdorf, która od lat pracuje w randze profesora i dziekana wydziału filmowego Columbia University. Insdorf specjalizuje się w kinie europejskim, publikowała pogłębione monograficzne analizy poświęcone w całości kinematografii Krzysztofa Kieślowskiego i Wojciecha Jerzego Hasa. Zwieńczeniem książki są wspomnienia spisane przez żonę, Wandę Ziembicką-Has, i syna, Marka Hasa, na stałe mieszkającego poza Polską.

Opracowanie: Anna Kempys


1. Pętla
2. Pożegnania
3. Wspólny pokój
4. Rozstanie
5. Złoto
6. Jak być kochaną
7. Rękopis znaleziony w Saragossie
8. Szyfry
9. Lalka
10. Sanatorium pod Klepsydrą
11. Nieciekawa historia
12. Osobisty pamiętnik grzesznika przez niego samego pisany
13. Pismak
14. Niezwykła podróż Baltazara Kobera

Krótkie formy
1. Ulica Brzozowa
2. Harmonia
3. Parowóz PT47
4. Moje miasto
5. Pierwszy plon
6. Scentralizowana kontrola przebiegu produkcji (Cukier)
7. Harcerze na zlocie
8. Karmik Jankowy
9. Zielarze z Kamiennej Doliny
10. Przegląd kulturalny 2/53
11. Nasz Zespół

Statystyki strony

Wszystkie filmy:
4087
Polskie okładki Blu-ray:
2845
BD-Info [Blu-ray]:
3585
BD-Info [4K Ultra HD]:
488
Video Bitrate [Blu-ray]:
3458
Video Bitrate [UHD]:
402
Skany płyt Blu-ray:
3955
Video Menu:
776
Ostatnia zmiana: 26-05-2024 20:48

facebook.com/groups/poraleu
facebook.com/poral.eu

O serwisie

Polski Portal Blu-ray - poral.eu powstał w 2006 roku na którym znajdują się prawie wszystkie filmy Blu-ray i 4K Ultra HD, które zostały wydane w Polsce oraz poza granicami Polski z polską wersją jezykową. Jakie informacje umieszczam? Podstawa to BD-Info, wykres Video Bitrate, skany opakowania lub zdjęcia. Pozostałe to screen-y z filmu i menu, ciekawszych dodatków oraz specyfikacja materiałów dodatkowych.

Kontakt   Dostęp   Kolekcja   DVD   HD-DVD   Ericsson

               

e-mail: slawomir@poral.net ⓒ 2006 poral.eu. Wszelkie prawa zastrzeżone.