Opis fabuły:
„Polonia Restituta 1918–1920” to dokumentalny film niemy, który powstał dla uczczenia obchodów 10-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest kompilacją materiałów archiwalnych uzupełnionych fabularyzowanymi scenami. Film to filmowa kronika wydarzeń, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości oraz ukształtowania jej granic po latach zaborów. Zawiera m.in. sceny wejścia armii niemieckiej do Warszawy, obrony Lwowa, przyłączenia Pomorza i Wilna do Polski, walk na Polesiu i Wołyniu czy Bitwy Warszawskiej, a także przedstawia sylwetki wybitnych postaci tamtego okresu, m.in. marszałka Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego i generała Edwarda Rydza-Śmigłego. Polonia Restituta to obraz epoki, życia na ziemiach polskich w początkach XX wieku. Film miał premierę w 1928 roku.
„Sztandar wolności” to z kolei dźwiękowy film dokumentalny przedstawiający walkę o niepodległość Polski w latach 1905–1920 oraz odradzanie się państwa polskiego po I wojnie światowej. Jego głównym bohaterem jest Józef Piłsudski. Obraz powstał z materiałów filmowych z różnych lat zebranych i przygotowanych przez Falangę, największy w latach 30-tych techniczny ośrodek produkcji filmowej w Polsce. W filmie wykorzystano liczne materiały ikonograficzne, w tym: zdjęcia, ulotki, gazety. Oficjalnie film powstawał dla uczczenia imienin Marszałka, ale miał premierę po jego śmierci w 1935 roku.
Statystyki strony
Wszystkie filmy:
4251
Polskie okładki Blu-ray:
2863
BD-Info [Blu-ray]:
3631
BD-Info [4K Ultra HD]:
504
Video Bitrate [Blu-ray]:
3491
Video Bitrate [UHD]:
421
Skany płyt Blu-ray:
4043
O serwisie Polski Portal Blu-ray - poral.eu powstał w 2006 roku na którym znajdują się prawie wszystkie filmy Blu-ray i 4K Ultra HD, które zostały wydane w Polsce oraz poza granicami Polski z polską wersją jezykową. Jakie informacje umieszczam? Podstawa to BD-Info, wykres Video Bitrate, skany opakowania lub zdjęcia. Pozostałe to screen-y z filmu i menu, ciekawszych dodatków oraz specyfikacja materiałów dodatkowych. Kontakt   Dostęp   Kolekcja   Przelicznik                     e-mail: slawomir@poral.net ⓒ 2006 poral.eu. Wszelkie prawa zastrzeżone. |