It appears that you are using an ad-blocking program (Adblock).

Please disable Adblock so that we can provide you with valuable content.


Wygląda na to, że używasz programu blokującego reklamy (Adblock).

Prosimy o wyłączenie Adblocka, abyśmy mogli dostarczać Ci wartościowe treści.


DTS-ES Matrix 6.1

15 czerwca 2000 DTS zaanonsowało pojawienie się nowego programu do implementacji systemu DTS-ES (rozszerzony format surround czyli "Extra Surround") dla kina domowego. DTS-ES przedstawia nowy format DTS-ES Discrete 6.1, który daje możliwość uzyskania 6.1 dyskretnych kanałów z zawartości płyt DVD oraz CD. Należy przypomnieć że trochę wcześniej (niedługo po zaprezentowaniu przez Dolby Labs. i THX Lucasfilm systemu Dolby Digital Surround EX) DTS wprowadził system DTS-ES Matrix 6.1, którego to ulepszeniem jest właśnie DTS-ES Discret 6.1.

DTS-ES Matrix 6.1 w działaniu jest bardzo podobny do Dolby Digital Surround EX; oba są formatami 6.1 kanałowymi, z trzema kanałami surround (lewy surround, centralny surround, prawy surround). W obu systemach centralny kanał surround jest zawarty (matrycowo) w prawym i lewym kanale surround, tak że ścieżka może być nagrana używając dostępnych 5.1 kanałów w Dolby Digital i konwencjonalnym DTS. Kiedy odtwarzamy DVD z filmem zakodowanym w DTS-ES Matrix bądź Dolby Surround EX, prawy i lewy kanał surround przechodzą przez dekoder matrycowy (taki jak Dolby Pro Logic), który separuje te kanały uzyskując trzeci centralny. Jednak takie matrycowe dekodowanie (znane z systemu Dolby Pro Logic) nie jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ nie ma tu 100% separacji miedzy tymi trzema surroundowymi kanałami.
Statystyki strony

Wszystkie filmy:
3865
Polskie okładki Blu-ray:
2834
BD-Info [Blu-ray]:
3578
BD-Info [4K Ultra HD]:
486
Video Bitrate [Blu-ray]:
3450
Video Bitrate [UHD]:
400
Skany płyt Blu-ray:
3938
Video Menu:
770
Ostatnia zmiana: 23-09-2023 18:49

facebook.com/groups/poraleu
facebook.com/poral.eu

O serwisie

Polski Portal Blu-ray - poral.eu powstał w 2006 roku na którym znajdują się prawie wszystkie filmy Blu-ray i 4K Ultra HD, które zostały wydane w Polsce oraz poza granicami Polski z polską wersją jezykową. Jakie informacje umieszczam? Podstawa to BD-Info, wykres Video Bitrate, skany opakowania lub zdjęcia. Pozostałe to screen-y z filmu i menu, ciekawszych dodatków oraz specyfikacja materiałów dodatkowych.

Kontakt   Dostęp   Kolekcja   DVD   HD-DVD   Ericsson

               

e-mail: slawomir@poral.net ⓒ 2006 poral.eu. Wszelkie prawa zastrzeżone.