It appears that you are using an ad-blocking program (Adblock).

Please disable Adblock so that we can provide you with valuable content.


Wygląda na to, że używasz programu blokującego reklamy (Adblock).

Prosimy o wyłączenie Adblocka, abyśmy mogli dostarczać Ci wartościowe treści.

High Efficiency Video Coding (HEVC)

High Efficiency Video Coding (HEVC), znany również jako H.265 i MPEG-H Part 2, jest standardem kompresji wideo opracowanym jako następca H.264/MPEG-4 AVC. HEVC został zaprojektowany w celu znacznego zwiększenia efektywności kompresji wideo, co pozwala na uzyskanie wyższej jakości obrazu przy tej samej przepływności lub na zmniejszenie wymaganej przepływności przy zachowaniu tej samej jakości obrazu. Oto kilka kluczowych cech i korzyści związanych z HEVC:

  • Wyższa efektywność kompresji: HEVC może osiągnąć do 50% oszczędności w przepływności w porównaniu do H.264/MPEG-4 AVC przy porównywalnej jakości wideo.
  • Obsługa wyższych rozdzielczości: HEVC jest zaprojektowany do obsługi rozdzielczości do 8K UHD (7680×4320), co czyni go idealnym wyborem dla przyszłych technologii wideo.
  • Lepsza jakość obrazu: Dzięki zaawansowanym technikom kompresji, takim jak lepsze predykcje ruchu i bardziej efektywne kodowanie bloków, HEVC może dostarczyć wyraźniejszy i bardziej szczegółowy obraz.
  • Elastyczność w zastosowaniach: HEVC jest wykorzystywany w szerokim zakresie aplikacji, od transmisji strumieniowej wideo online, przez transmisje telewizyjne, po rejestrację wideo w wysokiej rozdzielczości i przechowywanie danych.

Dzięki tym zaletom HEVC stał się powszechnie używanym standardem w branży wideo, szczególnie w kontekście transmisji strumieniowej oraz telewizji wysokiej rozdzielczości.
Statystyki strony

Wszystkie filmy:
4091
Polskie okładki Blu-ray:
2845
BD-Info [Blu-ray]:
3585
BD-Info [4K Ultra HD]:
488
Video Bitrate [Blu-ray]:
3458
Video Bitrate [UHD]:
402
Skany płyt Blu-ray:
3955
Video Menu:
776
Ostatnia zmiana: 13-06-2024 18:56

facebook.com/groups/poraleu
facebook.com/poral.eu

O serwisie

Polski Portal Blu-ray - poral.eu powstał w 2006 roku na którym znajdują się prawie wszystkie filmy Blu-ray i 4K Ultra HD, które zostały wydane w Polsce oraz poza granicami Polski z polską wersją jezykową. Jakie informacje umieszczam? Podstawa to BD-Info, wykres Video Bitrate, skany opakowania lub zdjęcia. Pozostałe to screen-y z filmu i menu, ciekawszych dodatków oraz specyfikacja materiałów dodatkowych.

Kontakt   Dostęp   Kolekcja   DVD   HD-DVD   Ericsson

               

e-mail: slawomir@poral.net ⓒ 2006 poral.eu. Wszelkie prawa zastrzeżone.