/10   Oceniło: 0
Gdzie Kupić? Komentarze


Tytuł polski:
Cień
Original Title / Tytuł oryginalny
Cień
Gatunek: Obyczajowy / Sensacyjny
Director / Reżyser: Jerzy Kawalerowicz
Writer / Scenariusz: Aleksander Ścibor-Rylski
Cinematography / Zdjęcia: Jerzy Lipman
Music / Muzyka: Andrzej Markowski

Cast / Obsada: Zygmunt Kęstowicz, Emil Karewicz, Ignacy Machowski, Bohdan Ejmont, Marian Łącz, Wiesław Gołas, Barbara Połomska, Stanislaw Mikulski, Zbigniew Skowroński, Jarema Stępowski, Józef Pilarski, Janusz Strachocki, Maria Chwalibóg, Roman Kłosowski, Witold Pyrkosz, Tadeusz Kalinowski, Bolesław Płotnicki, Zygmunt Zintel, Wiktor Grotowicz, Ferdynand Matysik, Henryk Hunko, Adolf Chronicki, Zdzisław Szymański

Dystrybucja: Kadokawa
Studio: KADR
Data produkcji: 1956
EAN: 4988111154477
Dostępny w sprzedaży: 30.11.2018
Czas: 01:34:11

Audio Formats / Dźwięk:
LPCM 2.0 polski (1536 kbps)

Subtitles / Napisy:
japanese

Aspect Ratio: 4:3 - 1.37:1 Academy Standard (1080p / 23.976 fps / High Definition)
Interaktywne menu w języku: angielskim, japońskim
BD-Info Raport [11 KB]

Rozmiar Filmu: 21,89 GB z Audio
Video codek: MPEG-4 AVC
Region: A-B-C
Typ płyty: 22,00 GB Blu-ray Disc (dwuwarstwowa)

Supplements / Materiały dodatkowe: brak.


Opis: Sensacyjny dramat społeczny; tytułowy "Cień", człowiek bez twarzy kojarzy się bohaterom trzech nowel (akcja toczy się podczas okupacji i krótko po wojnie) z napotykanymi przez nich postaciami - prowokatora, zdrajcy i sabotażysty. Mężczyzna skacze z pędzącego pociągu i ginie. Identyfikację uniemożliwia zmasakrowana twarz i brak jakichkolwiek dokumentów. Ale prowadzący śledztwo oficer milicji twierdzi: "I włos ma swój cień, cóż dopiero człowiek. Poszukasz cienia, po cieniu faceta rozpoznasz..." Dwie następujące po sobie opowieści zdają się zaprzeczać temu twierdzeniu. Nie wiadomo, na przykład, do tej pory, jak to się stało, że podczas wojny doszło do krwawego starcia dwóch grup bojowych należących do tej samej organizacji podziemnej. A kapitan Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który udawał się do bandy "Malutkiego", by zgładzić jej dowódcę, musiał zabić w decydującym momencie również swego towarzysza, ponieważ zaczął go podejrzewać o zdradę... Dopiero trzecie zdarzenie podsuwa pewne rozwiązanie zagadki. Młody chłopak złapany w cudzej marynarce twierdzi, że należała ona do człowieka, który wyskoczył z pociągu i się zabił. Chłopak rozpoznał go bowiem jako organizatora sabotażu w jednej z kopalń śląskich. Jego nazwisko pojawiało się i w poprzednich opowieściach.

Screen Menu [Blu-ray] Screen [Blu-ray] Video Bitrate [Blu-ray]

Blu-ray - Cień (1956) Ver. Japońska EAN: Cień Blu-rayStatystyki

Wszystkie filmy:
3374
Polskie okładki Blu-ray:
2209
BD-Info [Blu-ray]:
3229
BD-Info [4K Ultra-HD]:
308
Video Bitrate [Blu-ray]:
3055
Video Bitrate [UHD]:
215
Skany płyt Blu-ray:
3045
Video Menu:
388
Ostatnia zmiana: 15-12-2019 17:59
O Stronie

Strona poral.eu powstała w 2006 roku na której znajdują się prawie wszystkie filmy Blu-ray i 4K Ultra-HD, które zostały wydane w Polsce oraz poza granicami Polski z polską wersją jezykową. Jakie informacje umieszczam? Podstawa to BD-Info, wykres Video Bitrate, skany opakowania lub zdjęcia. Pozostałe to screen-y z filmu i menu, ciekawszych dodatków oraz specyfikacja materiałów dodatkowych. Chcesz pomóc? Prześlij brakujące informacje, pliki, okładki, zdjęcia, skany.

poral.net   Kontakt   Dostęp   Kolekcja   On-line   DVD   HD-DVD

           

e-mail: slawomir@poral.net ⓒ 2006 poral.eu. Wszelkie prawa zastrzeżone.