Gdzie Kupić? Komentarze
Tytuł polski:
Planeta Ziemia (Odcinki 9-12)
Original Title / Tytuł oryginalny
Planet Earth (Epizod 9-12)

Gatunek: Dokumentalny
Reżyser: Alastair Fothergill
Scenariusz: Gary Parker, David Attenborough, Vanessa Berlowitz
Narrator: David Attenborough
Cinematography / Zdjęcia: Doug Allen, Paul Stewart, Andrew Shillabeer, Martyn Colbeck, Simon King, Michael Kelem, Wade Fairley
Muzyka: George Fenton, Sam Watts

Cast / Obsada: Mike Holding, Tanya Jenkins, Michael Kelem, Peter Perlstein, Mark Linfield

Dystrybucja w polsce: Best Film
Producent: BBC
Data produkcji: 2006
Numer katalogowy: BR011 (PL - Polska) okładka w języku polskim
EAN: 5906619030115
Dostępny w sprzedaży: 19.11.2009
Czas: 02:27:01

Audio Formats / Dźwięk:
Dolby Digital 5.1 angielski (448 kbps)
Dolby Digital 5.1 polski (lektor) Jacek Sobieszczański (448 kbps)

Subtitles / Napisy: polskie

Aspect Ratio: 16:9 - 1.85:1 Academy Flat (1080i / 25 fps / High Definition)
Interaktywne menu w języku: polskim
BD-Info Raport [←→]

Rozmiar Filmu: 33,18 GB z Audio
Video codek: MPEG-4 AVC
Region: A-B-C
Typ płyty: 44,62 GB Blu-ray Disc (dwuwarstwowa)

Supplements / Materiały dodatkowe:

Odcinki

- Płytkie Morza
- Lasy Klimatu Umiarkowanego
- Głębiny Oceanow
- Przyszłość Planety

Opis:

PŁYTKIE MORZA (cz.9)
Tam, gdzie ląd spotyka się z morzem, moce natury tworzą środowisko, w którym toczyć się może barwne i zróżnicowane życie. Życiodajne światło słoneczne dotykając powierzchni morskiej wody wspomaga eksplozję gatunków. Te czynniki powodują, że płytkie morza są najbogatszymi w ilość organizmów częściami oceanów. Życie toczy się pośród wielobarwnych raf koralowych, a ogromna ilość różnych ryb zamieszkuje chłodniejsze wody. Olbrzymie ławice ryb działają jak magnes na podwodnych drapieżców, a żarłacz biały poluje na foki. W tym odcinku "Planety Ziemia" będziemy podążać za samicą humbaka i jej nowonarodzonym dzieckiem przemierzającymi kryształowo czyste wody tropikalnych płytkich mórz.

LASY KLIMATU UMIARKOWANEGO (cz.10)
Lasy pokrywają ogromne połacie świata i wiele z nich pozostawało niezbadanych. Aż do teraz. Puszcze, takie jak niekończące się lesiste tereny na Syberii czy Tasmanii, są schronieniem dla wielkiej ilości fascynujących zwierząt. Leśne ostępy są mieszkaniem dla różnorodnych zwierząt, od małp wąskonosych po lamparty żyjące nad Amurem w liściastych lasach Rosji. W tym odcinku "Planety Ziemia" przemierzamy różne kontynenty podglądając tygrysy syberyjskie, pandy małe i europejskie wilki.

GŁĘBINY OCEANÓW (cz.11)
Sześćdziesiąt procent naszej planety pokryte jest wodami oceanów głębokich na ponad półtora kilometra. Jak dotąd jest to największe środowisko na globie i wciąż wiele jego tajemnic pozostaje nieodkrytych. W tym odcinku przyjrzymy się kilku niezwykłym gatunkom stworzeń żyjących w rozległych błękitnych toniach oceanów i w ich mrocznych głębiach. Przekonamy się, jak ogromną różnorodność organizmów można znaleźć w tych przedziwnych i pięknych krajobrazach. Od świecących koralowców na zboczach podwodnych wulkanów na Hawajach, po kosogony polujące na otwartych wodach.

PRZYSZŁOŚĆ PLANETY (cz.12)
W dodatkowej trzyodcinkowej serii Planety Ziemia, jej twórcy zastanawiają się nad przyszłością naszego globu, nad wpływem działania człowieka na naturę i możliwościami zgodnej koegzystencji ludzi i zwierząt. Odc. 1 Ocalić gatunki Czy rzeczywiście tak wiele gatunków zwierząt i roślin narażonych jest na wyginięcie? Przy okazji kręcenia odcinka Planety Ziemia "Dżungle" filmowców kilkakrotnie rano budziły odgłosy strzałów kłusowników, przez których giną całe populacje zwierząt. Ekipa miała też okazję podejrzenia tak rzadkich stworzeń jak lampart śnieżny, czy koziorożec abisyński, co uświadomiło jej, że niektóre z oglądanych przez nie gatunków już niedługo mogą zniknąć z naszej planety. Odc. 2 Pośród dziczy Na Ziemi żyje teraz tak wielu ludzi, że tylko niewielki procent jej obszaru pozostaje niezamieszkany. Przykładem ekspansji człowieka na tereny do niedawna dzikie i dziewicze, jest zamienianie na rolnicze ogromnych połaci ziemi w okolicach Gór Semien w Etiopii. Ogromnie kontrowersyjne są też odwierty na Arktyce. Tu powstaje pytanie - czy Ziemia nie jest przeludniona i czy sposób eksploatowania jej przez człowieka nie doprowadzi wkrótce do katastrofy? Odc. 3 Żyjemy razem Ludzie zaczęli sobie zdawać sprawę z tego, jak ich ekspansja na świecie wpływa na życie naturalne naszej planety. Stąd zaczęły rodzić się kampanie w stylu rozpoczętej w 1960 roku "Ocalić wieloryba". Niekiedy starania o zachowanie ostatnich bastionów dziewiczej przyrody stają się brutalne. Zatrudnienie przez Richarda Leakey uzbrojonych oddziałów, które w Kenii walczyły z kłusującymi na słonie, dało wprawdzie wymierny efekt, ale spowodowało wyparcie autochtonicznej ludności - Masajów. Co więc możemy zrobić, żeby ludzie i zwierzęta mogli zgodnie koegzystować na naszej pięknej planecie?

MAKING OF (cz.13)
Jedenaście krótkich odcinków opowiadających o tym, jak powstawał serial Planeta Ziemia. Każda część odpowiada jednemu odcinkowi z dwóch serii Planety Ziemia. Żeby mogły powstać rewelacyjne zdjęcia, w mozole i czasem niebezpiecznych warunkach pracował sztab ludzi. Pokazane w filmie w kilka chwil zmiany zachodzące w przyrodzie, filmowane były niekiedy miesiącami. Podobnie długo trwały próby odnalezienia niezwykle rzadkich gatunków zwierząt w ich środowisku naturalnym. Jednak dzięki determinacji ekipy efekt jest niesamowity. W materiale można podejrzeć odrobinę z tych starań.


Blu-ray - Planeta Ziemia - Planet Earth (Odcinki 9-12) (BBC Earth) (2006) EAN: 5906619030115Strona poral.eu powstała w 2006 roku na której znajdują się prawie wszystkie filmy Blu-ray i 4K Ultra-HD, które zostały wydane w Polsce oraz poza granicami Polski z polską wersją jezykową. Jakie informacje umieszczam? Podstawa to BD-Info, wykres Video Bitrate, skany opakowania lub zdjęcia. Pozostałe to screen-y z filmu i menu, ciekawszych dodatków oraz specyfikacja materiałów dodatkowych. Chcesz pomóc? Prześlij brakujące informacje, pliki, okładki, zdjęcia, skany.

KONTAKT - DOSTĘP - DVD - HD-DVD - ERICSSON

e-mail: slawomir@poral.net

           
Wszystkie filmy:
3118
Polskie okładki Blu-ray:
2000
BD-Info [Blu-ray]:
3032
BD-Info [4K Ultra-HD]:
254
Video Bitrate [Blu-ray]:
2857
Video Bitrate [UHD]:
154
Skany płyt Blu-ray:
2713
Video Menu:
159